Hay benim bel boşluğum

Kişinin canını sıkan, stress yaratan, üzen, bunaltan, sinirlendiren, hasta eden… olaylardan, kişilerden ya da nesnelerden uzak kalmak bir süre ya da tamamen başka şeylere yoğunlaşmak adına yapacağı iştir kafa dağıtmak. 
Kimine göre en sevdiği şeyleri yapmaktır kimine göre de hiç yapmadığı şeyleri. Kafa dağıtmanın kişiden kişiye tercih edilebilecek bir çok yolu vardır. 
müzik dinlemek, kitap okumak, içki içmek, televizyon seyretmek, fotoğraf çekmek, resim yapmak, internette surf yapmak, dağ – bayır gezmek, denizde yüzmek, balık tutmak, uzak diyarlara gitmek, kimsesiz adalara düşmek, sevişmek, temizlik yapmak, çamaşır – bulaşık yıkamak, örgü örmek, ütü yapmak kick box,resim,taş boyamak bitmezzzzz  .. daha bir çok şey kafa dağıtmak için kullanılabilir. Bunların hepsi daha olumlu olmak adına unutmak, düşünmemek, atlatmak, yeniden başlayabilmek için yapılır. Dönem dönem insanların en çok ihtiyaç duyduğu eylemdir kafa dağıtmak, kafadakileri etrafa savuşturmak. Zira yapmama halinde depresyona bürünmüş bir bünyeye sahip olunma olasılığı çok yüksektir.
Kafa dağıtmak için kimyasallara başvuranlar da var, ama hiç tasvip etmiyoruz, yazık değil mi bünyenize?
Kişi bu gibi uğraşlarla hala kafayı dağıtamadıysa işi fiilen yapmak için kafayı duvardan duvara vurabilir, gerçi kimyasaldan ne farkı olur bilemiyorum. Bu arada yazdıklarımı duzelttigin için teşekkür ederim Arzu ☺ bu arada sevgilim kırmızı eldivenler ve şort benim 

Reklamlar

7 thoughts on “Hay benim bel boşluğum”

 1. my favorite thing to do when stressed is to work in my garden. I’d prefer sitting at some place like a cafe by the Black Sea or in the City Centre of Vienna watching the world go by. oh and pretty ladies too so I can wink at them. 😉

  Liked by 1 kişi

 2. It’s amazing the damage that can make a zipper, which stuck to the back of a ski suit .

  Bir kayak takım arkasına sıkışmış bir fermuar yapabilirsiniz hasar inanılmaz.

  Liked by 2 people


   1. You like my humor, sometimes it’s the second degree, rarely beyond. Laughing 10 minutes each day prolongs life expectancy . Such a pretty smile to live sustainably .

    Tu aimes mon humour, parfois il est au second degré, rarement au-delà. Rire 10 minutes chaque jour prolonge l’espérance de vie. Un si joli sourire doit vivre durablement.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s