TEORİ(K)

Hepimiz heba oluyoruz. Lanet olsun, bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor, ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir acımız yok, ne büyük savaşı ne de büyük buhranı yaşadık. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. Ve bunalımımız kendi hayatlarımız. 

Sadece felaket sonrası diriltmiş olacak bizi. 

Omlet yapmak için yumurtaları kırman gerekir. 

Hayır, değil. Eğer hiç kavga etmemişsen kendini tanıman ne kadar mümkün? Hiç bir yara izim olmadan ölmek istemiyorum. 

Sahip oldukların, sana sahip olur.

Tüm umudunuzu kaybetmek özgürlüktür. 

Bırakın evrilelim; herşey düşeceği yere düşsün. 

Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük, ama olmayacağız. Şimdi bunu anlamaya başlıyoruz. 

Fight club 

Reklamlar

“TEORİ(K)” için 14 yorum

  1. Sanırım bir şekilde her kuşak benzer yorumları yapıyor, kendince… Biz her an bir büyük savaş (Afrika, Ortadoğu, Güney Amerika ve hatta Avrupa’ya bakmak yeter son 30 yıl içinde), ekonomik anlamda ciddi kırılmalar (en basiti sosyalizmin çöküşü ve Türkiye için 2001 krizi) yaşamış bir güruhuz. Kendi adıma X kuşağının şanlı bir neferi ve Z kuşağı 2 çocuk annesi olarak sistemin içinden çıkıp, kendime göre sistemi kullanmanın yollarını aradım yıllarca. En sonunda ilk çıkıştan olmasa da, ortada bir yerlerde fırlattım kendimi. Çocuklarıma da dünyanın ne beter ve ne harika bir yer olduğunu, onların zamanlarının ne benzersiz olduğunu analtmak gayretindeyim.

    Diyeceğim odur ki; enseyi de pek karartmamak gerek sanki. İş hayatımda tanıdığım ve kendimce pek afilli analizlere maruz bıraktığım Y kuşağının bu karamsarlığı da beni benden alıyor bir yandan. Nerede ruhunuz, cesaretiniz, umutlarınız, hayalleriniz??? Çabalamaya değmeyecek kadar derinlerde mi, yol almayı göze alamayacağınız kadar enginlerde mi?

    Buyrun bir de bu bilmeceye 🙂

    sevgiler…

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s